Βοηθος Προπονητη: ΝΙΚΕΣ-32 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-10 / ΗΤΤΕΣ-19
Προπονητης: ΝΙΚΕΣ-86 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-18 / ΗΤΤΕΣ-42

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ / Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ :
5 - 2

ΠΩΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ 11ΑΔΑΣ ΣΤΗΝ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

1) Αλλαγή τον κεντρικό αμυντικό (Τσαμπάζογλου Κ.) στο ημίχρονο, λόγω τακτικής, με άριστερό μπάκ (Δροσάκη Α.). Έκανα εσωτερική αλλαγή τον πολυθεσίτη (Ράλλη Α.), έπαιξε κεντρικός αμυντικός.
2) Άλλαξα στο 65' τον αριστερό χάφ (Πρεπούδη Α.) λόγω κούρασης, με άλλον αριστερό χάφ (Κουρούδη Α.).
3) Άλλαξα στο 75' τον επιθετικό (Λάζο Α.) λόγω κούρασης, με άλλον επιθετικό (Κελεσίδη Α.).
4) Εκτός 18αδας έμειναν οι Δουλούδης Α., Μαθιουδάκης Γ. και Ανδρονικίδης Σ., λόγω τιμωρίας απο προηγούμενο αγώνα.
5) Εκτός 18αδας έμεινε ο Ράλλης Α., λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
7) Εκτός 18αδας έμεινε ο Λειβαδίτης Γ., λόγω τραυματισμού.
8) Εκτός 18αδας έμειναν ο Μπόγλου Η., διότι δεν ήταν έτοιμο το δελτίο του.
9) Οι υπόλοιποι παίκτες βρισκόταν στην 18αδα

ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑΝ ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

1) ΜΥΣΙΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – 1 ΓΚΟΛ
2) ΠΡΕΠΟΥΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 1 ΓΚΟΛ
MVP ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ : ΠΡΕΠΟΥΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΑΦ)

3) ΠΕΤΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - 1

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΩΝ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)

22) ΚΟΥΡΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – 25'

ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΓΩΝΑ 3ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΟΥ (ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ)

Το τρίτο παιχνίδι της ομάδας για το πρωταθλημα της ΕΠΣ Έβρου – Α΄ Τοπικό, διεξήχθη στο γηπεδό του Άρδα Καστανεών. Το γήπεδο ήταν σε άριστη κατάσταση και οι καιρικές συνθήκες ιδανικές για μπάλα (ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ). Η ομάδα μου στήθηκε με το σύστημα 4 - 5 - 1, σε σχηματισμό 4 – 1 - 4 - 1. Η άμυνα έπαιξε ζώνη με κάλυψη χώρου χωρίς προσωπικά μαρκαρίσματα με ένα αμυντικό χάφ μπροστά τους. Το κέντρο έπαιζε με 4 άτομα στο μέγιστο πλάτος του γηπέδου σε ζώνη προσανατολισμένη στη μπάλα και κάλυψη απο το 1 αμυντικό χαφ. Η επίθεση έπαιξε με 1 σε πλήρες βάθος και τους 4 κεντρικούς να πατάνε περιοχή. Η ομάδα αμυντικά σ' όλο το παιχνίδι ήταν τραγική, με πολύ χαμηλή αυτοσυγκεντρωση, με συνέπεια να δεχθούμε συνολικά 5 τέρματα. Η μεσοεπιθετική γραμμή στο 1ο ημίχρονο ήταν καλή και προσπάθησε με την επίτευξη 2 τερμάτων, να ξαναβάλει την ομάδα στο παιχνίδι (3-2), αλλά η απογοητευτική ημέρα της αμυντικής γραμμής την παρέσυρε και στο 2ο ημίχρονο έκανε κακή εμφάνιση, δίχως συγκέντρωση και συνοχή (ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ – ΣΤΥΛ – ΤΑΚΤΙΚΕΣ). Όλοι οι παίκτες κινήθηκαν σε χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο, με εξαίρεση τον αριστερό χάφ (Πρεπούδη Α.), που προσπάθησε πολύ και με την επίτευξη ενός τέρματος επιβεβαίωσε την καλή του εμφάνιση. Ειδικά η αμυντική γραμμή στο συνολό της (τερματοφύλακας + αμυντικοί), πραγματοποίησε τη χειρότερη εμφάνιση της, απο την αρχή της σεζόν (ΑΤΟΜΑ). Το επίπεδο φυσικής κατάστασης ήταν καλό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα (ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). Η συμπεριφορά της ομάδος ήταν κακή, διότι μπήκε πολύ χαλαρά στο παιχνίδι (δεχθήκαμε 2 τέρματα μέχρι το 6') και σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η συγκεντρωσή δεν ήταν η αρμόζουσα. Χειρότερο όλων ήταν οτι δεχθήκαμε τέρματα, που μπορούσαμε να τα αποφύγουμε διότι ήταν δουλεμένα στην προπόνηση και συνολικά η εμφάνιση αυτή ήταν πισωγύρισμα (ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ).