Βοηθος Προπονητη: ΝΙΚΕΣ-32 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-10 / ΗΤΤΕΣ-19
Προπονητης: ΝΙΚΕΣ-86 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-18 / ΗΤΤΕΣ-42

Τηλέφωνά : 6986806772
Email : pzapartidis@yahoo.com

ΕΠΣ Έβρου: Πρωταθλητής στο παιδικό ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης!

• Δημοσιεύτηκε:   28 Μαΐου 2015 / 19:44 /

Στον τελικό του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΠΣ Έβρου, που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο του Σουφλίου “Δημήτρης Μπακιρτζής”, ο πρωταθλητής του Νότιου Ομίλου Εθνικός Αλεξανδρούπολης επικράτησε με 3-1 του πρωταθλητή του Βορείου Ομίλου Ορέστη Ορεστιάδας και κατέκτησε το κύπελλο.

Σε παιχνίδι διάρκειας 80 λεπτών, ο Εθνικός ήταν καλύτερος, είχε οριζοντιο δοκάρι στο φινάλε του ημιχρόνου στο 40′ με δυνατό σουτ από τον Φωτιάδη και άνοιξε το σκορ στις αρχές του β’ ημιχρόνου στο 42′ με τον Σιπάκη με κοντινή κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τζουμάκα.

Στο 55΄ ο Εθνικός έχασε απίστευτη ευκαιρία με νέο δοκάρι για με τον Καρακασίδη, με τον Ορέστη να επαληθεύει το νόμο του ποδοσφαίρου και να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 56′ με ωραίο πλασαριστό σουτ του Αλεξακούδη.

Ο Εθνικός ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ κάνοντας το 2-1 με κοντινή προβολή του Καρακασίδη στο 74′ ύστερα από κόρνερ του Λιάσκου και ολιγωρία της αμυνας του Ορέστη. Το τελικό 3-1 για τον Εθνικό έγινε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα στο 80’με έμμεσο φάουλ του Καρακασίδη.