Βοηθος Προπονητη: ΝΙΚΕΣ-32 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-10 / ΗΤΤΕΣ-19
Προπονητης: ΝΙΚΕΣ-86 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-18 / ΗΤΤΕΣ-42

Τηλέφωνά : 6986806772
Email : pzapartidis@yahoo.com

23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ / Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2018-2019)

ΔΟΡΙΣΚΟΣ - Α.Ο.Θ. : 3 - 4

ΠΩΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ 11ΑΔΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ / 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1) Αναγκαστική αλλαγή στο 52' τον επιθετικό (Κλούβας Π.), με αριστερό χάφ (Μερτζανίδης Θ.), λόγω τραυματισμού. Εσωτερική αλλαγή το αριστερό χαφ (Μαυριδάκης Β.) έπαιξε δεξί χάφ και το δεξί χάφ (Μεντίδης Χ.), έπαιξε επιθετικός.
2) Αλλαγή στο 55' τον αμυντικό χάφ (Χάιλα Α.), με άλλον αμυντικό χάφ (Κλούβας Α.), για φρεσκάρισμα του κέντρου.
3) Αναγκαστική αλλαγή στο 56' τον τερματοφύλακα (Κουτσουρέλη Π.), με άλλο τερματοφύλακα (Λέφας Π.), λόγω τραυματισμού.
4) Αλλαγή στο 82' τον αριστερό χάφ (Μερτζανίδη Θ.), με κατ' ανάγκη αριστερό χάφ (Κεχαγιά Σ.), λόγω κάκιστης απόδοσης.
5) Εκτός 18αδας έμειναν οι Χλωρίδης Ε., Φλώρινας Τ., Σφετούδης Ε. και Κάραλης Ε., λόγω τραυματισμού και ασθένειας.
6) Εκτός 18αδας έμειναν οι Γαβριηλίδης Α., Μοβισιάν Κ., Ζηλιασκόπουλος Γ., Γραικίδης Ι. και Καζής Ι., λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

7) Εκτός 18αδας έμειναν οι Χασάνογλου Κ., λόγω προπονητικής επιλογής.
8) Εκτός 18αδας έμειναν οι Πανοσάφος Φ., Καμμενίδης Α. και Κεκέογλου Ε., λόγω προσωπικών υποχρεώσεων.
9) Οι υπόλοιποι παίκτες βρισκόταν στην 18αδα.

16) ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - 1

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΩΝ 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)

34) ΧΑΣΑΝΟΓΛΟΥ ΚΙΑΜΗΛ – 28'

ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΓΩΝΑ 23ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΟΥ (Α.Ο.Θ.)

Το εικοστό τρίτο παιχνίδι της ομάδος μου για το Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Έβρου, διεξήχθη στο γηπεδό του Δορίσκου. Το γήπεδο ήταν σε άριστη κατάσταση (το καλύτερο γήπεδο μακράν) και ο καιρός ήταν ιδανικός για ποδόσφαιρο (ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ). Η ομάδα μου στήθηκε με το σύστημα 4 - 5 - 1, σε σχηματισμό 4 – 2 - 3 - 1. Η άμυνα έπαιξε ζώνη με κάλυψη χώρου χωρίς προσωπικά μαρκαρίσματα με δύο αμυντικά χάφ μπροστά τους. Το κέντρο έπαιζε με 3 άτομα στο μέγιστο πλάτος του γηπέδου σε ζώνη προσανατολισμένη στη μπάλα και κάλυψη απο τα 2 αμυντικά χαφ. Η επίθεση έπαιξε με 1 σε πλήρες βάθος και τους 3 κεντρικούς περιφερειακούς να πατάνε περιοχή. Η ομάδα στο 1ο ημίχρονο ήταν σαρωτική και κυρίαρχη σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του γηπέδου. Αυτό αντικατοπτρίστηκε και στο αποτέλεσμα του ημιχρόνου που ήταν 1-3. Αντιθέτως στο 2ο ημίχρονο οι απρόσμενες αναγκαστικές αλλαγές απο τραυματισμούς και η μέτρια εμφάνιση του τερματοφύλακα (μία απο τις αναγκαστικές αλλαγές), τάραξαν τη συνοχή και την ηρεμία της ομάδας με συνέπεια σε ανύποπτες φάσεις να ισοφαριστεί. Ωστόσο η καλή ημέρα των κεντρικών και επιθετικών έστω και στο τελευταίο παιχνίδι του αγώνα μας έδωσαν τη νίκη (ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ – ΣΤΥΛ – ΤΑΚΤΙΚΕΣ). Κορυφαίος παίκτης της ομάδας ήταν ο επιθετικός (Κλούβας Π.), ο οποίος με 2 τέρματα και 1 ασίστ σμπαράλιασε την αντίπαλη άμυνα (ΑΤΟΜΑ). Το επίπεδο φυσικής κατάστασης ήταν καλό καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού (ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). Η ομάδα είχε εξαιρετική απόδοση και η νοοτροπία ήταν ενθουσιώδης παρότι το πρωτάθλημα για εμάς πλέον ήταν αδιάφορο και θα μπορούσαμε να μπούμε στον αγώνα πλήρως χαλαροί και χωρίς κανένα κίνητρο. Αυτή η αντιμετώπιση του αγώνα ήταν εξαίσια και ελπιδοφόρα για το μέλλον (ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ).