Βοηθος Προπονητη: ΝΙΚΕΣ-32 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-10 / ΗΤΤΕΣ-19
Προπονητης: ΝΙΚΕΣ-86 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-18 / ΗΤΤΕΣ-42

Τηλέφωνά : 6986806772
Email : pzapartidis@yahoo.com

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ / Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2017-2018)

Α.Ο.Θ. - ΒΡΥΣΟΥΛΑ : 2 - 0

ΠΩΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ 11ΑΔΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ / 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1) Αλλαγή στο 45' τον αμυντικό χάφ (Κετσετζή Α.), με άλλο αμυντικό χάφ (Πανοσάφο Φ.), λόγω μέτριας εμφάνισης.
2) Αλλαγή στο 65' τον αμυντικό χάφ (Τσομπάνη Ι.), με επιθετικό (Μεντίδη Χ.), λόγω χαμηλής αυτοσυγκέντρωσης στο παιχνίδι. Εσωτερικές αλλαγές, ο επιθετικός (Καραμούζας Α.), έπαιξε δεκάρι και το δεκάρι (Κυζιρίδης Κ.), έπαιξε αμυντικό χάφ.
3) Αλλαγή καθυστέρησης στο 80' το δεξί μπάκ (Ευστρατιάδη Γ.), με άλλο δεξί μπάκ (Σιατήρα Δ.), λόγω κούρασης.
4) Αλλαγή το δεξί χάφ (Γαβριηλίδη Α.), με άλλο δεξί χάφ (Χασάνογλου Κ.), λόγω κούρασης.
5) Εκτός 18αδας έμειναν οι Κυβετός Α., Γραικίδης Ι. και Αβετίδης Θ., λόγω προσωπικών υποχρεώσεων.
6) Εκτός 18αδας έμειναν οι Γουμενίδης Ε. και Τσίτσιος Α., λόγω τραυματισμού.
7) Εκτός 18άδας έμειναν οι Κυριακίδης Λ. (μεγάλος), Πουλουκτσής Α. και Κλούβας Π., λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
8) Εκτός 18άδας έμεινε ο Λαζίδης Α., λόγω τιμωρίας απο την ΕΠΣ με 4 αγωνιστικές.
9) Εκτός 18άδας έμεινε ο Κυριακίδης Λ. (μικρός), διότι δεν υπολογίζεται πλέον στην ομάδα.
10) Εκτός 18άδας έμεινε ο Πανταζόπουλος Β., λόγω λύσης συνεργασίας με την ομάδα
11) Εκτός 18άδας έμειναν οι Κλούβας Α. Και Καμμενίδης Α., λόγω μή έκδοσης δελτίου.
12) Εκτός 18αδας εμείναν οι Γκασίδης Ν. και Βασιλικός Χ., λόγω αποχής απο τις προπονήσεις κατ' επανάληψιν.

11) ΣΙΑΤΗΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 1

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΩΝ 11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)

26) ΧΑΣΑΝΟΓΛΟΥ ΚΙΑΜΗΛ – 5'

ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΓΩΝΑ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΟΥ (Α.Ο.Θ.)

Το ενδέκατο παιχνίδι της ομάδας μου για το πρωταθλημα της ΕΠΣ Έβρου – Β΄ Τοπικό, διεξήχθη στο γηπεδό μας. Το γήπεδο ήταν σε κακή κατάσταση (χρειαζόταν πάτημα) και ο καιρός με υποφερτό κρύο και ψιλόβροχο (ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ). Η ομάδα μου στήθηκε με το σύστημα 4 - 5 - 1, σε σχηματισμό 4 – 2 - 3 - 1. Η άμυνα έπαιξε ζώνη με κάλυψη χώρου χωρίς προσωπικά μαρκαρίσματα με δύο αμυντικά χάφ μπροστά τους. Το κέντρο έπαιζε με 3 άτομα στο μέγιστο πλάτος του γηπέδου σε ζώνη προσανατολισμένη στη μπάλα και κάλυψη απο τα 2 αμυντικά χαφ. Η επίθεση έπαιξε με 1 σε πλήρες βάθος και τους 3 κεντρικούς να πατάνε περιοχή. Αμυντικά η ομάδα βρέθηκε σε άριστη ημέρα, αφού πλήν μίας αδράνειας στο τέλος του 1ου ημιχρόνου, δε κινδύνευσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού. Υπήρχε εξαιρετική αλληλοκάλυψη των παικτών και σε όλες τις μονομαχίες αναδείχτηκαν κυρίαρχοι, μή δίνωντας δικαιώματα στον αντίπαλο. Η μεσοεπιθετική γραμμή, ήταν πολύ δημιουργική, όμως οι βιαστικές επιθέσεις, τα κακά τελειώματα, οι κακές επιλογές στις εύκολες μεταβιβάσεις και η ατυχία μας δυσκόλεψαν στην επίτευξη τέρματος (2 δοκάρια – τρία ακυρωθέν τέρματα). Η επιθετική μας γραμμή, στο 1ο ημίχρονο ήταν επιπόλαιη αφού σπαταλούσε συνεχώς ευκαιρίες, σε αντίθεση με το 2ο ημίχρονο που ήταν πιο μεστή και βοήθησε στην πιο ορθή ανάπτυξη παιχνιδιού και στο εύκολο γκόλ (ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ – ΣΤΥΛ – ΤΑΚΤΙΚΕΣ). Οι αμυντική γραμμή ήταν εξαιρετική, όμως κορυφαίος όλων με τη συνεχή κίνηση του και την επίτευξη του 1ου τέρματος ήταν ο επιθετικός (Καραμούζας Α.) - (ΑΤΟΜΑ). Το επίπεδο φυσικής κατάστασης ήταν άριστο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ήταν εμφανή η διαφορά επιπέδου απο την αντίπαλη ομάδα καθόλη τη διάρκεια του 90λεπτου, αφού πιέζαμε συνεχώς. Το γεγονός αυτό ήταν εξαιρετικό, αφού η ομάδα προερχόταν απο κενό διάστημα χωρίς επίσημους αγώνες, περίπου 1,5 μήνα (ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). Η αντίδραση της ομάδος ήταν εξαιρετική, αφού έπαιξε 90' πιεστικό ποδόσφαιρο επιζητώντας τη νίκηκαι ακόμα και μετά την επίτευξη του τέρματος δεν χαλάρωσε καθόλου και κυνήγησε με πάθος και το τέρμα εξασφάλισης της νίκης, που ήρθε έστω και αργά (ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ).