Βοηθος Προπονητη: ΝΙΚΕΣ-32 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-10 / ΗΤΤΕΣ-19
Προπονητης: ΝΙΚΕΣ-86 / ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ-18 / ΗΤΤΕΣ-42

Τηλέφωνά : 6986806772
Email : pzapartidis@yahoo.com

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ / Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (2017-2018)

Α.Ο.Θ. – ΔΟΡΙΣΚΟΣ : 2 - 6

ΠΩΣ ΧΕΙΡΙΣΤΗΚΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ 11ΑΔΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ / 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1) Αλλαγή στο 55' τον επιθετικό (Κλούβα Π.) λόγω τραυματισμού, με δεξί μπάκ (Ευστρατιάδη Γ.). Εσωτερική αλλαγή το δεξί μπάκ (Πουλουκτσής Α.) έπαιξε αριστερό μπάκ, το αριστερό μπάκ (Τσαμπάζογλου Κ.) έπαιξε κεντρικός αμυντικός και ο κεντρικός αμυντικός (Καραμούζας Α.) έπαιξε επιθετικός.
2) Αλλαγή στο 70' το αμυντικό χάφ (Τσομπάνη Ι.) λόγω κακής εμφάνισης στο 2ο ημίχρονο, με άλλο αμυντικό χάφ (Κετσετζή Α.).
3) Εκτός 18αδας έμειναν οι Κυριακίδης Λ., Μεντίδης Χ., Μαργαρίτης Γ., Νεντόπουλος Γ., Μπεκιαρίδης Δ., Μερτζανίδης Θ., Κούπας Ν., λόγω μή έκδοσης δελτίου.
4) Εκτός 18αδας έμειναν άτομα που εμφανίστηκαν πρώτη φορά αυτή την εβδομάδα στο γήπεδο και δεν είχανε δελτίο και είναι οι Λαζίδης Α., Φλώρινας Τ., Χασάνογλου Κ.
5) Εκτός 18αδας έμεινε ο Τσίτσιος Α., διότι είχε υπηρεσία.

6) Εκτός 18αδας έμεινε ο Γραικίδης Ι., λόγω προσωπικών υποχρεώσεων.

7) Οι υπόλοιποι παίκτες βρισκόταν στην 18αδα.

ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑΝ ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ – 2 ΓΚΟΛ

MVP ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ : ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ)

4) ΚΥΖΙΡΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ - 1

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΩΝ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (ΣΥΝΟΛΙΚΑ)

14) ΠΟΥΛΟΥΚΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 93'

ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΓΩΝΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΜΟΥ (Α.Ο.Θ.)

Το πρώτο παιχνίδι της ομάδος μου για το Πρωτάθλημα της ΕΠΣ Έβρου, διεξήχθη στο γηπεδό μας (Αντώνης Κεραμάρης). Το γήπεδο ήταν σε πολύ καλή κατάσταση και οι καιρικές συνθήκες ιδανικές για μπάλα (ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ). Η ομάδα μου στήθηκε με το σύστημα 4 - 5 - 1, σε σχηματισμό 4 – 2 - 3 - 1. Η άμυνα έπαιξε ζώνη με κάλυψη χώρου χωρίς προσωπικά μαρκαρίσματα με δύο αμυντικά χάφ μπροστά τους. Το κέντρο έπαιζε με 3 άτομα στο μέγιστο πλάτος του γηπέδου σε ζώνη προσανατολισμένη στη μπάλα και κάλυψη απο τα 2 αμυντικά χαφ. Η επίθεση έπαιξε με 1 σε πλήρες βάθος και τους 3 κεντρικούς περιφερειακούς να πατάνε περιοχή. Η ομάδα μας στο 1ο ημίχρονο είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού, δυστυχώς όμως δεν κατάφερε να μετατρέψει την κατοχή και τις ευκαιρίες σε γκόλ, με αποτέλεσμα να επαληθευτεί ο νόμος του ποδοσφαίρου και ο αντίπαλος στην μοναδική ευκαιρία που του δόθηκε να πετύχει το 0-1.   Ένα φαλτσοσφύριγμα του διαιτητή έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να στήσει τη μπάλα ακριβώς έξω απο την περιοχή και να πετύχει το 0-2. Έτσι το 1ο ημίχρονο έληξε με τη μαγική εικόνα του 0-2. Στο 2ο ημίχρονο (στο 1') ο κακός συντονισμός τερματοφύλακα και αμυντικών, έδωσε την ευκαιρία ενός εύκολου τέρματος και απο εκεί και πέρα η ομάδα έχασε την αυτοσυγκέντρωση, τη συνοχή, την όρεξη για προσπάθεια, με συνέπεια το παιχνίδι να ανοίξει πλήρως και απο τις 2 ομάδες και το σκόρ να σταματάει στο 2-6 (ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ – ΣΤΥΛ – ΤΑΚΤΙΚΕΣ). Όλοι προσπάθησαν στο 1ο ημίχρονο και κινήθηκαν σε χαμηλό αγωνιστικό επίπεδο στο 2ο ημίχρονο, με εξαίρεση τον επιθετικό (Καραμούζα Α.), που προσπάθησε πολύ και με την επίτευξη δύο τέρματων ήταν ο μοναδικός διασωθείς απο το ναυάγιο (ΑΤΟΜΑ). Το επίπεδο φυσικής κατάστασης ήταν καλό σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, άν και στο 2ο ημίχρονο λόγω της συσσωρευμένης απογοήτευσης πολλοί δεν έτρεχαν (ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ). Η συμπεριφορά της ομάδος ήταν υποδειγματική στο 1ο ημίχρονο και κακή στο 2ο, διότι μόλις δεχτήκαμε το 3ο τέρμα παρατήσαμε το παιχνίδι και δεχτήκαμε μία πολύ βαριά ήττα (ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ).